حواشی بیست و دومین نمایشگاه تلکام

گفت‌و‌گو با محمد شجاعی‌پور، مدیر عامل شرکت فنی و مهندسی مپسا

زمینه اصلی فعالیت ما، ارائه باتری‌های (UPS) و صنعتی است.

سه‌شنبه ۰۰/۱۰/۱۴، تهران، (اخبار رسمی): این شرکت در اموری چون فروش انواع باتری‌های‌(UPS) ایرانی و خارجی فعالیت دارد. همچنین اجرای پروژه‌های صنعتی، زیرساختی و عمرانی در رشته‌های تأسیسات و تجهیزات و نیرو و انرژی فعال است.

در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی مخابرات، فناوری اطلاعات و راه‌حل‌های نوآورانه که از تاریخ ۲ تا ۵ دی ماه ۱۴۰۰ برگزارشد، فرصتی پیش‌آمد تا با محمد شجاعی‌پور، مدیر عامل شرکت فنی و مهندسی مپسا، گفت‌وگویی داشته‌باشیم. این شرکت در اموری چون فروش انواع باتری‌های (UPS) ایرانی و خارجی و همچنین اجرای پروژه‌های صنعتی، زیرساختی و عمرانی در رشته‌های تأسیسات و تجهیزات و نیرو و انرژی فعال است. واردات و فروش تجهیزات نیروگاه‌های تجدیدپذیر مانند نیروگاه‌های بادی از یک کیلو تا پنج کیلووات و نیز ارائه تجهیزات نیروگاه‌های خورشیدی، از دیگر فعالیت‌های این شرکت به شمار‌می‌رود. این گفت‌و‌گو را در ادامه می‌خوانید:‌

آقای شجاعی‌پور، به عنوان سوال اول، لطفا درباره تاریخچه و نحوه شکل‌گیری شرکت توضیح مختصری بدهید.

فعالیت ما از سال ۱۳۹۵ با راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی شروع شد. با گذشت زمان و در سال‌های اخیر، دغدغه کمبود باتری‌های یوپی‌اس‌(UPS) را درک کردیم و بعد از تحقیق و تفحص دریافتیم هیچ شرکتی وجود ندارد که به‌طور تخصصی در این زمینه فعالیت کند. از آن‌جایی که خودمان در نیروگاه آسپریت، برای دستگاه‌های ذخیره‌ساز و باتری‌های‌(UPS) از نیروهای توانمندی برخوردار‌بودیم؛ تمرکز خود را بر این نوع باتری‌ها گذاشتیم. در ابتدا از تامین و واردات شروع کردیم و در حال‌حاضر نیز بزرگ‌ترین نماینده فروش قطعات و باتری‌(UPS)، صبا‌باتری هستیم. می‌توان گفت که زمینه اصلی فعالیت ما، ارائه باتری‌های‌(UPS) و صنعتی هستند.

کمی بیشتر درباره نوع باتری‌ها توضیح دهید.

ما، در سه دسته باتری صنعتی وارد می‌کنیم؛ دسته اول باتری‌های (UPS) هستند: که از رنج ۴٫۵ تا ۲۰۰ آمپرساعت را پوشش می‌دهند.

دسته دوم: باتری‌های دو‌ولتی مخابراتی هستند که ۳۰۰ تا ۳۰۰۰ آمپر‌ساعت را پوشش می‌دهند.

و دسته سوم هم باتری‌های لیفتراک هستند.

لطفا به اختصار از اهمیت این نوع باتری‌ها در صنعت بگویید.

کاربرد اصلی این باتری‌ها در دستگاه‌هایی است که با برق کار می‌کنند. یا هر‌جایی که در صورت قطع برق نیاز به برق اضطراری وجود دارد. این باتری‌ها در دستگاه‌هایی که به هیچ عنوان نباید خاموش شوند؛ موثر و مفید هستند. همچنین این باتری‌ها، در مصارف کوچک‌تر مانند آسانسور‌ها، آزمایشگاه‌ها، اتاق‌های عمل، بانک‌ها، دستگاه‌های عابربانک، دستگاه لیفتراک، کف‌شور و دستگاه نظافت برقی نیز استفاده می‌شوند. یکی دیگر از کاربردهای این باتری‌ها، استفاده در سیستم‌های مخابراتی کل کشور است.

در نمایشگاه بیشتر از کدام محصول رونمایی کردید؟

در نمایشگاه، انواع باتری‌های موجود را به نمایش گذاشتم. در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر نیز توربین‌های بادی را ارائه‌کردیم.

آیا در ایران رقیبی نیز در این زمینه دارید؟

در حال‌حاضر ما بزرگ‌ترین شرکت تامین‌کننده باتری‌های زیر‌ساخت در کشور هستیم. به ­هرحال قطعا رقیبانی که شاید از نظر خدمات‌دهی ضعیف‌تر از ما باشند، نیز وجود دارند.

مزیت و برتری شما نسبت به بقیه شرکت‌ها در چیست؟

بارزترین تفاوت و مزیت ما قیمت‌های مناسب و مقرون‌به‌صرفه ماست. ما سعی کردیم باتری‌ها را به قیمت کارخانه سازنده به فروش برسانیم و به سراسر کشور به صورت رایگان ارسال کنیم. همچنین محصولات ما دارای گارانتی معتبر هستند که در صورت بروز مشکل در عرض ۷۲ ساعت امکان تعویض، بدون هیچ گونه قید و شرطی وجود دارد.

برای آینده چه برنامه‌ای دارید؟

با توجه به اینکه تقاضا از کشورهای اطراف زیاد شده‌است، ما در حال برنامه‌ریزی هستیم تا بتوانیم بخشی از محصولات را به کشورهای همسایه صادر کنیم.

هدف شما از حضور در نمایشگاه چه بود؟

با توجه به شیوع بیماری کرونا در این دو سال اخیر و عدم ارتباط با مشتریان، با سه هدف عمده در نمایشگاه حاضر شدیم:

هدف اول: دیدن مشتری‌های قدیمی خود و ارتباط گرفتن با آن‌ها، همچنین استفاده از نقطه‌نظرات آن‌ها بود.

هدف دوم: جذب مشتریان جدید و نشان دادن مزیت‌های رقابتی خود در برابر سایر شرکت‌هاست.

هدف سوم: شناخته شدن توسط شرکت‌های کوچک‌تر است.

مشتریان شما عمدتا چه سازمان یا کسانی هستند؟

بزرگ‌ترین مشتریان ما شرکت‌های مخابراتی هستند. مانند شرکت مخابرات ایران، ایرانسل و رایتل. بخش دیگر مشتریان ما شامل شرکت‌هایی می‌شود که دستگاه‌های‌(UPS) و برق اضطراری را تامین‌می‌کنند. دسته سوم مشتریان ما، فروشندگان بزرگ باتری‌های خودرویی هستند که کار تعمیرات و راه‌اندازی باتری‌های دستگاه‌های کف‌شوی، نظافتی و همچنین لیفتراک‌های برقی را انجام می‌دهند.

راه ارتباطی با شرکت شما چگونه است؟

برقراری ارتباط با ما از طریق سایت و نیز شبکه‌های اجتماعی به نشانی‌های زیر امکان پذیر است:

نشانی شرکت: تهران، خیابان تهران‌نو، خیابان دماوند روبه‌روی ایستگاه وحیدیه، کوچه ناصری، پلاک ۳

نشانی سایت: www.mapsapower.com

آدرس ایمیل: info@mapsapower.com

شماره‌های تلفن: ۰۲۱۷۷۵۶۲۵۰۰ – ۰۹۱۰۱۷۱۷۰۵۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + سه =