موارد کاربرد یو‌پی‌اس

یو‌پی‌اس‌ها دارای کاربردهای متنوع و گسترده‌ای هستند. در ذیل به برخی از کاربردهای عمده آنها اشاره می‌کنیم:

صنایع:

دستگاه‌های یوپی‌اس در صنایع مختلف نظیر مخابرات و ISP‌ها، دفاتر خدمات پستی، بخش‌های ابزار دقیق و کنترل (اتاق فرمان) کارخانجات و شرکت‌ها، بخش‌های مالی و اداری کارخانجات، بیمارستان‌ها و تجهیزات پزشکی و … به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ادارات:

امروزه با توجه به نیاز اساسی ادارات به کامپیوتر، چاپگر، فکس ودیگر وسایل الکترونیکی و همچنین اهمیت اطلاعات و عدم آسیب دیدن تجهیزات، استفاده از یو‌پی‌اس به امری کاملا طبیعی تبدیل شده‌است.

منازل:

در منازل می‌توان از یو‌پی‌اس‌های کوچک جهت تامین روشنایی و تامین برق تجهیزات الکترونیکی تلویزیون، کامپیوتر و پکیج‌ها و… استفاده نمود. همانطور که قبلا اشاره شد قطع و وصل ناگهانی برق شهر باعث آسیب دیدن تجهیزات الکترونیکی می‌شود در صورت استفاده از UPS علاوه بر دردسترس بودن همیشگی برق، امکان آسیب دیدن تجهیزات خانگی نیز حداقل می‌گردد. درصورت نیاز به استفاده از دستگاه یوپی‌اس برای تامین وسایل خانگی موتوردار نظیر یخچال باید از مناسب بودن آن برای این تجهیزات اطمینان حاصل نمود.

پکیج‌های خورشیدی:

با توجه به نیاز جامعه به ذخیره و صرفه‌جویی در انرژی برق، بیش از پیش به انرژی خورشید احساس نیاز می‌شود. سیستم‌های خورشیدی خود شامل تجهیزاتی متفاوت هستند که از آن جمله می‌توان به پنل خورشیدی و یوپی‌اس یا اینورتر اشاره نمود. استفاده از یوپی‌اس در این سیستم‌ها علاوه بر اطمینان از برق می‌تواند از نظر هزینه و قیمت نیز بسیار به صرفه باشد.

باتری یوپی‌اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + نوزده =